Dlaczego Tinder jest tak popularny wśród randkujących

Być może tylko leniwi nigdy nie słyszeli o takiej aplikacji jak Tinder. I przez chwilę, o dziwo, byłem jednym z nich. Aby zrozumieć, jak działa Tinder, osobiście postanowiłem przetestować usługę. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych darmowych aplikacji randkowych na świecie. Ponadto Tinder jest jednym z najpopularniejszych portali randkowych w języku polskim. Miliony ludzi co najmniej raz skorzystały z platformy, aby poznać osoby znajdujące się w pobliżu. Jednocześnie, aby się poznać, nie trzeba najpierw iść do baru czy klubu nocnego, umawiać się na flirty, dać się odrzucić i czuć się niepewnie.

Liczba użytkowników: 57 milionów (dane z 2021)

Frekwencja: 2 miliony tygodniowo

Stosunek płci: 60% mężczyzn, 40% kobiet

Geografia: USA, Europa, Azja, Australia

Weryfikacja konta: Numer telefonu, Facebook

Mobilna aplikacja: iOS, Android, Przeglądarka

Darmowa wersja: Tak

Szansa na randkę: Duża

Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon, stworzyć swój profil, dodać zdjęcie i zacząć szukać idealnej osoby. Sam program dobiera parę według bliskości geograficznej, różnych preferencji życiowych, a także orientacji seksualnej, a następnie oferuje selfie innych prawdziwych ludzi. Uwielbiam Tindera za możliwość wyboru jednym ruchem: w lewo – odrzucam ofertę, w prawo – mam szansę na wzajemność. A gdy tylko program odczyta sparowanie, możesz wysłać do tej osoby propozycję spotkania.

Aplikacja proponuje pary, według podanych parametrów: wiek, płeć, lokalizacja. Ponadto tutaj nikt nie będzie ci zarzucał, że kogoś nie lubisz, i nikt nigdy się o tym nie dowie. Ale jeśli wzajemnie się polubicie, możesz przejść do osobnego czatu i dowiedzieć się więcej o tej sobie.

Aplikacja Grindr, później przemianowana na Tinder, została stworzona w USA

Darmowe funkcje

Darmowa wersja aplikacji dostępna jest w App Store i Google Play Store, a także na oficjalnej stronie Tinder.com. Możesz założyć konto, dodać zdjęcie, założyć profil i przesuwać palcem lub kursorem w przeglądarce w poszukiwaniu dopasowań.

Tinder Plus

Aby uzyskać funkcje premium i nieograniczoną liczbę polubień, warto przejść na Tinder Plus. Przejście na ten pakiet pozwoli skorzystać z funkcji Przesuń w prawo w nieskończoność. Opcja Paszport otwiera większe możliwość poznania singli, a opcja Rewind daje drugą szansę na ponowną ocenę profilu osoby. Dodatkowo jeden darmowy Boost miesięcznie i dodatkowe superlajki pozwalają wyróżnić się z tłumu użytkowników. Boosty dają Ci możliwość, aby Twój profil przez 30 minut był jednym z najpopularniejszych profili w Twojej okolicy.

Tinder Gold

Dzięki temu pakietowi uzyskasz wszystko, co najlepsze w aplikacji: Paszport, przewijanie do tyłu, nieograniczoną liczbę polubień, pięć superpolubień, jeden Boost miesięcznie i inne opcje zarządzania kontem. Ale co najważniejsze, zaoszczędzisz czas na szukaniu informacji dzięki Likes You.

Tindrer Platinum

Wiadomości przed połączeniem się w parę. Polubienia priorytetowe. Widok Polubień wysłanych w ostatnim tygodniu. I wszystkie Twoje ulubione funkcje wersji Tinder Gold!

Pakiety możesz subskrybować na głównym ekranie w lewym polu.

Użytkownicy

Na świecie liczba użytkowników aplikacji to prawie 60 milionów ze 196 krajów. Spośród nich 60% to mężczyźni, a tylko 40% to kobiety. Ale w segmencie polskim żeńska publiczność Tindera jest znacznie większa. Niejednokrotnie w recenzjach, które można znaleźć w sieci, można natknąć się się na komentarze, że na Tinderze jest wiele fałszywych kont. Ale osobiście na moje wiadomości odpowiedziało 15 prawdziwych osób z 18, do których pisałem. Dlatego uważam, że odsetek fałszywych kont w Tinderze nie jest tak wysoki, jak mówią o nich recenzje.

To, do czego używasz aplikacji, to zupełnie inna sprawa. Wielu próbuje znaleźć tutaj osobę na krótką łóżkową przygodę i to właśnie często popycha zarówno mężczyzn, jak i kobiety do rejestracji. Ale taka propozycja zdarzyła mi się tylko raz i szybko okazało się, że osoba ta wciąż liczy na bliższy związek. Portal randkowy Tinder oferuje możliwość znalezienia poważnego związku za darmo. Możesz tutaj spróbować znaleźć sobie przyjaciela lub partnera życiowego. Ale jeśli chcesz spędzić z kimś tylko jedną noc, lepiej nie wchodzić na Tindera. Użyj do tego innych aplikacji.

Interfejs

Minimalizm to główna zaleta Tindera. A to sprawia, że ​​aplikacja jest bardzo przejrzysta i nowoczesna.

Rejestracja

Rejestracja w Tinderze jest bardzo szybka. Wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie która jest darmowa lub skorzystać z wersji przęglądarkowej. Płacisz tylko za dodatkowe funkcje. Możliwość zalogowania przez Facebooka. Dobrą wiadomością jest to, że na samym Facebooku nie pojawiają się informacje o rejestracji na Tinderze. I to jest zaleta. Po rejestracji najważniejsze jest zapewnienie dostępu do geolokalizacji.

Profil

Zanim będzie można zacząć przeglądać profile, najpierw trzeba się zalogować i skonfigurować swój profil. Możesz przejść do niego w górnej części paska nawigacyjnego ekranu. Aby edytować swój profil, klikasz ikonę ołówka. Następnie dodaj swoje zdjęcie. Oczywiście potrzeba było kilku ujęć, aby zrobić dobre selfie. W końcu to ten obraz pojawia się jako pierwszy podczas odwiedzin. Możesz oczywiście dodać więcej zdjęć, aby ludzie mogli lepiej Cię zobaczyć. Chociaż jeśli zdecydujesz się dodać kilka zdjęć naraz, doświadczeni użytkownicy Tindera zalecają skonfigurowanie opcji Smart Photo, która wybierze najlepsze ze wszystkich zdjęć. To foto właśnie zostanie najpierw pokazane innym.

Pod zdjęciem możesz wypełnić pola informacjami o sobie: miejsce pracy, szkoła, w której się uczyłeś. Konto można od razu połączyć z Instagramem i Spotify. Wtedy inni użytkownicy będą mogli dowiedzieć się o Tobie dużo więcej, obejrzeć Twoje zdjęcia i poznać Twoje preferencje muzyczne. W razie potrzeby możesz określić płeć, ukryć wiek i lokalizację. W Ustawieniach aplikacja poprosi Cię o podanie płci, wieku i lokalizacji osoby, z którą chcemy się spotkać. Tutaj można również włączyć dodatkowe funkcje Super Likes, Boosts i Tinder Plus.

Użytkownik na Tinderze ustawia kluczowe filtry takie jak wiek, płeć, lokalizacja

Szukanie partnera

Wyszukiwanie partnerów rozpoczyna się od wciśnięcia ikony „Ogień” na pasku nawigacyjnym u góry ekranu. Spowoduje to otwarcie listy osób, które można „ocenić”. Najważniejsze, żeby się nie pomylić: w lewą stronę jest odmowa, w prawą przejaw zainteresowania. Możesz również odrzucić kandydata, naciskając czerwony przycisk X pod zdjęciem, a zainteresować go zielonym przyciskiem. Gdy tylko Twoje zainteresowania zbiegają się z kimś innym, aplikacja zaraz poinformuje Cię o tym. Możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pary poprzez swoją aktywność. Im częściej korzystasz z aplikacji, tym więcej osób widzi Twój profil.

Zanim przesuniesz osobę na Tinderze, możesz przyjrzeć się jej bliżej. Kliknij zdjęcie profilowe, aby uzyskać więcej informacji o niej, w tym linki do innych kont. Jeśli chcesz wyrazić swoje zainteresowanie, zostaw lajk w formie serca. Przycisk X w profilu umożliwia odrzucenie kandydata.

Jeśli naprawdę spodobała Ci się osoba, użyj niebieskiej gwiazdki pod zdjęciem w jej profilu. Subskrypcja Tinder Plus daje Ci możliwość zmiany swoich decyzji, jeśli na początku popełnisz błąd i odrzucisz kogoś lub zainteresujesz się nim. Aby każdy, kto jest tutaj, mógł zobaczyć Twój profil w Twoim regionie, możesz kupić bonusy. Odbywa się to za pomocą fioletowego przycisku w postaci błyskawicy. Taki zakup poprawia widoczność profilu użytkownika na terytorium, na którym się znajduje, przez 30 minut. Im więcej kupisz bonusów, tym tańszy jest każdy z nich.

Czaty

Tinder oferuje również spotkania w języku polskim oraz z grupami ludzi, z którymi można miło spędzić czas i porozmawiać. Aby to zrobić, kliknij ikonę „Ludzie” u góry ekranu. Grupy osób, które pojawiają się na ekranie, można również przesuwać w lewo lub w prawo.

Informacje o czacie są również dostępne w kolażach grupowych. Tutaj możesz przyjrzeć się bliżej każdemu uczestnikowi. Ale aby zacząć szukać osób o podobnych poglądach w grupach, musisz stworzyć własną grupę. Nawet jeśli tylko Ty jesteś w tej grupie.

Aplikacja

Możliwość korzystania z platformy do szybkich randek oferuje dedykowana aplikacja mobilna. Posiada wszystkie funkcje wersji przeglądarkowej. Możesz pobrać Tindera zarówno na iOS, jak i Androida. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i szybka.

Więcej możliwości dla użytkowników otwierają pakiety Plus, Gold oraz Platinum. Możesz zainstalować Tinder Plus lub Tinder Gold, pobierając aplikację z Google Play lub App Store. Koszt subskrypcji:

Tinder Plus — od 9,99 USD miesięcznie.

Tinder Gold — od 14,99 USD.

Pakiety można kupić na miesiąc, sześć miesięcy lub rok. W trakcie aktywnej subskrypcji nie ma możliwości jej anulowania. Musisz ostrzec o tym system dzień przed końcem okresu w dowolnym momencie w ustawieniach Google Play i AppStore. Następnie możesz kontynuować korzystanie z aplikacji za darmo.

Bezpieczeństwo

Aplikacja nie wymaga wielu informacji o użytkowniku. Logowanie jest dostępne przez konto na Facebooku. Istnieje jednak również możliwość zarejestrowania się przez telefon komórkowy. Sam wybierasz odpowiednią opcję. Wypełniając profil, musisz wskazać swoją lokalizację i preferencje seksualne.

W 2020 r. Tinder dodał do aplikacji kilka nowych funkcji bezpieczeństwa i ochrony, aby użytkownicy czuli się komfortowo, korzystając z aplikacji bez ryzyka. Przede wszystkim dotyczy to wprowadzenia „przycisku bezpieczeństwa”. Idąc na spotkanie, użytkownik musi ustawić geolokalizację, a aplikacja automatycznie namierzy lokalizację osoby.

Często Zadawane Pytania

Czy istnieje darmowa wersja Tindera?

Tak, Tinder można pobrać i zainstalować na smartfonie za darmo. A użytkownicy uważają to za całkiem wystarczające aby poznać kogoś ciekawego. Ale jeśli chcesz mieć więcej możliwości, powinieneś zakupić dodatkowe funkcje w pakietach Plus, Gold lub Platinum.

Czy warto zapłacić za pakiet Tinder Plus?

Tak, jeśli chcesz móc polubić nieograniczoną liczbę osób dziennie i otrzymać drugą szansę po otrzymaniu odrzucenia.

Czym jest aplikacja Tinder?

Wielu szuka tutaj miejsca na jedną noc. Jednak większość użytkowników nadal odwiedza witrynę z nadzieją na znalezienie pary do długotrwałego związku. Można znaleźć dobrego rozmówcę lub osobę do przyjaznych relacji.

Czy istnieje aplikacja mobilna dla Tindera?

Tak, platforma jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Jak znaleźć kogoś na Tinderze?

Aby szybciej znaleźć partnera, musisz częściej przesuwać ekran w prawo, co oznacza, że podoba Ci się osoba.

Czy mogę mieć dwa konta na Tinderze?

Teoretycznie jedna osoba może mieć jeden numer telefonu i jedno prawdziwe konto na Facebooku, co oznacza, że ​​możesz zarejestrować jedno konto na Tinderze.

Czy Tinder może usunąć moje konto?

Tak, może, jeśli użytkownik złamał zasady korzystania z usługi.

Jak mogę usunąć moje konto Tinder?

Przejdź do Tindera na karcie „Moje konto”, przewiń na sam dół. Umieść kursor myszy na lewym panelu i przewiń na sam dół strony. Kliknij przycisk „Usuń konto”.

Czy Tinder nadaje się do znalezienia poważnego związku?

Wiele par poznało się za pośrednictwem Tindera. Aby zwiększyć szansę na spotkanie z bratnią duszą, umieść zdjęcie na swoim awatorze bez filtrów, gdzie Twoja twarz jest wyraźnie widoczna, dobrze opisz swój cel bycia na Tinderze, loguj się na swoje konto codziennie, nie bój się być pierwszym, który zada pytanie. Bądź otwarty, jeśli to możliwe, umów się od razu.

Jak znaleźć konkretną osobę na Tinderze?

W Tinderze możesz znaleźć konkretną osobę, jeśli utworzyłeś parę z tym użytkownikiem. Możesz znaleźć konkretną osobę na liście swoich par, naciskając ikonę wiadomości na ekranie głównym. Naciśnij i przeciągnij w dół, aż pojawi się pasek wyszukiwania. Następnie musisz wpisać imię tej osoby w pasku wyszukiwania.

Alternatywy

Badoo

Pure

Down

Down

ParkFace

Adres: tinder.com

Czujesz w sercu wiosnę? Tu przeżyjesz chwile radosne!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code