Kompatybilność i chemia w związku

Nie ma lepszego uczucia na świecie niż nagły przypływ krwi do głowy, motyle w brzuchu i przytłaczające uczucie, że jest się blisko kogoś.

Kiedy w związku zadziała chemia, może uderzyć cię jak ciężarówka. Z jakiegoś powodu ta osoba powoduje reakcję naszych zmysłów i może być czysto podświadoma. Sposób, w jaki wyglądają, pachną, smakują. Wszystkie te rzeczy przyczyniają się do uwalniania chemikaliów w mózgu, które dają nam takie same wrażenia, jak jedzenie czekolady lub jazda kolejką górską. Teoria głosi, że produkujemy te chemikalia, kiedy spotykamy kogoś, kto może przywrócić nam nasz świat z dzieciństwa i to, co straciliśmy w procesie socjalizacji dorastania. Po drugie, razem będziemy robić następne dzieci!

Możemy mieć listę osób, których pragniemy, a następnie stwierdzimy, że czujemy chemię z kimś zupełnie innym, a osoba, która pasuje do naszej listy, po prostu nie czuje do nas chemii. Nasze reakcje są czysto fizyczne i kiedy nasze ciała silnie reagują, te uczucia mogą całkowicie zawładnąć naszą głową! Stąd powiedzenie „zakochany do szaleństwa”.

Drugi etap „chemii” to moment, w którym zaczynamy uwalniać endorfiny. Dzieje się tak tylko przy wielokrotnym kontakcie. Endorfiny zmniejszają niepokój i pomagają budować przywiązanie. To wtedy czujemy się komfortowo w związku, zaczynamy czuć się razem dobrze i cieszyć się zaangażowaniem i przyjaźnią.

Związek dwojga ludzi

Czy więc możemy mieć związek, w którym mamy chemię, ale nie mamy kompatybilności lub kompatybilność, ale nie mamy chemii?

Osobiście uważam, że dla udanego związku potrzebujesz dobrego połączenia tych dwóch stanów.

Niestety, ten pierwszy z reguły trwa w związku od 6 miesięcy do 3 lat, więc jeśli chcesz mieć trwały związek, musisz być w pewnym stopniu kompatybilny, inaczej nie przejdziesz przez ten początkowy etap. Codzienna rutyna i znudzenie to powody, dla których emocje mogą słabnąć, ale kluczem jest utrzymanie świeżości i utrzymanie początkowej chemii powracającej w różnych okresach podobnej tej na początku związku. Możesz to zrobić, wyjeżdżając razem na wakacje, wykonując czynności napędzające adrenalinę, uprawiając seks i doceniając siebie nawzajem. Czas spędzony osobno jest również dobry, ponieważ czasami wiążemy się tak bardzo, że zapominamy, jak to było, gdy byliśmy singlami i zakochaliśmy się w sobie nawzajem.

Jeśli jesteś z kimś kompatybilny, ale nie ma w tym chemii, możesz kwestionować fakt, jak ważna jest dla Ciebie strona chemiczna. Wspólne wartości, kompromis i zaufanie to główne czynniki, które sprawiają, że związki trwają długo, mimo tego, że chemia już dawno się wyczerpała.

Osobiście uwielbiam wczesne dni, kiedy nie można się sobą nawzajem nacieszyć, czując miłosną euforię i nie chcielibyście tego na nic wymieniać, ale rozumiem też, niektórych ludzi którzy starzejąc się, szukają kompatybilności zamiast chemii.

Czujesz w sercu wiosnę? Tu przeżyjesz chwile radosne!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code